Τετάρτη 11 Μαρτίου 2009

Λουκίνας , Εθνική Νέων , 45' + 1 γκολ

Ο Γιάννης Λουκίνας , ποδοσφαιριστής της ΠΑΕ ΑΟ ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ , αγωνίστηκε για 45' λεπτά στο φιλικό παιχνίδι της Εθνικής Νέων με την Εσθονία , στο β' ημίχρονο και σκόραρε μάλιστα στο 48'

Εθνική Νέων: Ελλάδα-Εσθονία 3-0

Η Εθνική Νέων επικράτησε άνετα της Εσθονίας με σκορ 3-0, σε φιλικό αγώνα που διεξήχθη στο Δημ. Γυμν. Χαλκίδας. Η ελληνική ομάδα ήταν ανώτερη σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης και ικανοποίησε με την απόδοσή της τους 500, περίπου, θεατές που βρέθηκαν στο γήπεδο. Τα τέρματα πέτυχαν οι Σοϊλέδης ( 5΄με πέναλτι), Λουκίνας (48΄ με σουτ), Καρασαλίδης (68΄ με σουτ).

ΕΘΝΙΚΗ ΝΕΩΝ (α΄ ημίχρονο): Μοσχονάς, Αργυρόπουλος, Σκόνδρας, Λαμπρόπουλος, Αυλωνίτης, Παληγιώργος, Νικλητσιώτης, Βελέτης, Μαρουκάκης, Σοϊλέδης, Καλτσάς

(β΄ ημίχρονο): Γουναρίδης, Καρασαλίδης, Μανωλάς, Κάτσικας, Σκόνδρας, Λουκίνας, Αστάρης, Βασιλείου, Αλεξανδρίδης, Καραγκούνης, Γιάννου

Ο κ. Αλέξης Αλεξίου προέβη στο εξής σχόλιο μετά τη λήξη της αναμέτρησης: «Είμαι ευχαριστημένος και από τις δύο ενδεκάδες που χρησιμοποίησα. Διαπίστωσα με χαρά ότι τα παιδιά είχαν διάθεση, καλή αγωνιστική συμπεριφορά και πειθαρχία στο παιχνίδι τους. Την Πέμπτη, στο δεύτερο φιλικό με την Εσθονία, θα δοκιμάσουμε νέα σχήματα και συστήματα. Δημιουργούμε μια δυνατή ομάδα ενόψει των αγώνων του Μαΐου για το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα».